Nie jest łatwo nie zabrać bajek dla dzieci i zabrać ich do domu niektóre

Nie jest łatwo nie akceptować historii dzieci mówi dyrektor stowarzyszenia

Obywatelskiego smiszek organizujemy pokazy charytatywne maluch w ładnych ubraniach wspierające Szkoły integracyjne Smiszek dla dzieci niezabezpieczonych społecznie są to dzieci, które Niestety nie mają możliwości uczęszczania do zwykłych przedszkoli: dzieci ze schronisk lub schronisk.

Nie jest łatwo nie akceptować historii dzieci mówi dyrektor stowarzyszenia

Dzieci matek znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej z doświadczeniem przemocy domowej niestety, wiele z tych dzieci ma również doświadczenie w wydaleniu lub znęcaniu się i potrzebuje pomocy, której rodzina często nie jest w stanie zapewnić. Niestety dzieci nie mogą wybrać rodziny, w której się urodzą, ale wszystkie zasługują na piękne dzieciństwo dodaje Vladislava Tachnerova, dyrektor Stowarzyszenia Społecznego Smiszek, które od dawna zajmuje się tym projektem społecznym i które zadaliśmy kilka pytań na ten temat co skłoniło cię do rozpoczęcia pierwszego przedszkola w okresie, w którym musiałem zająć się moimi osobistymi problemami.

Spotkałem wiele matek ze schronisk, które borykały się z konsekwencjami przemocy domowej, narkotyków, alkoholu i miały wiele zmartwień o siebie, nawet gdy opiekowały się swoimi dziećmi. Ale pomimo bólu, strachu i innych negatywnych uczuć, nie byli w stanie złapać wrzodów i traumy swoich dzieci, które spowodowały, że dzieci pozostawały w tyle zarówno pod względem poznawczym, jak i rozwojowym kiedy rozwiązałem swoje problemy i wróciłem do normy, zacząłem studiować pracę społeczną.

To był kolejny krok do rozpoczęcia smigeck

W 2006 roku zaczęliśmy pracować z dziećmi w niekorzystnej sytuacji, ale wpływ nie był wystarczający, aby je zmienić dzięki naszemu doświadczeniu dowiedzieliśmy się, że dzieci ze schronisk, schronisk bez stałego adresu w Pradze.

To był kolejny krok do rozpoczęcia Smigeck

A także dzieci z Pragi, których rodzice z jakiegokolwiek powodu nie pracują, nie mają szans na przyjęcie do publicznych przedszkoli przed klasą przedszkolną zerową, która jest teraz obowiązkowa większość rodziców nie zwraca uwagi na te dzieci, czy nie chcą, czy po prostu nie mogą tego zrobić, ponieważ nie mieli Wzoru do naśladowania i sami dorastali w takich samych lub podobnych warunkach. Jednak rok przedszkolny dla takich dzieci nie wystarczy. Mają duże luki w wiedzy, a ich edukacja jest nieodpowiednia i nieefektywna dlatego powstała pierwsza szkoła integracyjna Smiszek aby dać szansę tym dzieciom. Jaki był rozwój wydarzeń obecnie istnieje kilka przedszkoli.

Czy napotkałeś jakieś problemy w 2012 roku w Pradze 9 powstała pierwsza szkoła integracyjna Smiszek, a półtora roku później otworzyliśmy szkołę w Pradze 2-Winogrady. Następnie, dzięki projektowi Fundacji Velux, udało nam się zbudować dwa kolejne, w Pradze 8 Karlín i ostatni w Pradze 3 jarov. Ciągle stajemy przed wyzwaniami, najtrudniejsze jest uzyskanie wystarczających środków na utrzymanie pracy żłobków i wszystkich działań pomocniczych ta praca musi być bardzo trudna zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Gdzie szukasz motywacji do kontynuowania pracy każda praca ma swoją specyfikę, nasza jest dość wymagająca dla psychiki.

Dzieci z powodu nieodpowiedniego stylu życia rodziców alkohol, narkotyki, przemoc domowa mają za sobą tak wiele traumatycznych doświadczeń, których nawet nie możemy sobie wyobrazić największą pracą są rodzice dzieci. Wręcz przeciwnie, chodzę do dzieci, aby nabrać sił co robisz z dziećmi jak im pomagasz przede wszystkim zapewniamy dzieciom edukację przedszkolną wiele dzieci w wieku trzech lub czterech lat nie zna ołówków, książek, nie ma podstawowych nawyków higienicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę