Naturalne metody na zwiększenie męskiej potencji 

Męska impotencja, znana również jako zaburzenia erekcji, to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji na tyle silnej, aby uprawiać seks.  Męskiej potencji zwykle łatwo zaradzić za pomocą leków. Jednak dla osób, które nie czują się komfortowo ze skutkami ubocznymi farmaceutyków i chcą naturalnie wyleczyć swój problem, istnieją naturalne sposoby na zwiększenie męskiej potencji. 

Naturalne zwiększenie potencji – skuteczne metody  

Szukasz środków i wskazówek na naturalne zwiększenie potencji, które pomogą Ci przywrócić równowagę seksualną przed wezwaniem lekarza? Jesteś we właściwym miejscu. Statystyki pokazują, że aż 3 miliony mężczyzn w Polski ma problemy z potencją. Tylko 15% z nich konsultuje się w tej sprawie ze specjalistą, a na wizytę u lekarza mija średnio 5 lat.

Przed wezwaniem lekarza możesz wypróbować następujące środki i zioła, aby w naturalny sposób zwiększyć potencję. Ponad 50% mężczyzn z problemami z potencją jako główne przyczyny tych zaburzeń wskazuje stres i zmęczenie. Jednocześnie 30% mężczyzn twierdzi, że ich problemy z potencją wynikają z obniżonej samooceny.

Dlatego stres życia codziennego, napięcia spowodowane trudnymi sytuacjami i wszelkiego rodzaju niepowodzeniami są dla większości mężczyzn początkiem problemów w sferze seksualnej. Związek między stanem emocjonalnym a satysfakcją z życia seksualnego jest oczywisty. 

Styl życia 

Wprowadź zmiany stylu życia, aby zwiększyć potencję. National House of Information on Urological and Kidney Disease sugeruje, że pierwszą i najmniej inwazyjną metodą leczenia zaburzeń erekcji jest rzucenie palenia, utrata wagi i przyjęcie zdrowej rutyny ćwiczeń. Czasami wystarczy kilka zmian, aby rozwiązać problem. 

Niepokój 

Znajdź sposoby na zmniejszenie poziomu lęku, który może przyczyniać się do zaburzeń erekcji, według Ohio State University Medical Center. Spróbuj odprężającego oddechu, masażu przez partnera, jogi lub medytacji jako naturalnych metod poprawy potencji poprzez złagodzenie niepokoju. 

Psychoterapia 

Skonsultuj się z psychoterapeutą, aby omówić wszelkie problemy emocjonalne lub psychologiczne, które mogą powodować lęk. Może to pomóc ci nabrać większej pewności siebie i swoich umiejętności oraz pomóc ci uświadomić sobie, że jesteś normalny. Terapeuta może pomóc Ci określić, czy masz problemy z parą, które prowadzą do impotencji, i może pomóc Ci je rozwiązać. 

Pierścienie zwężające 

Pierścienie uciskowe mogą być używane jako naturalny sposób na zwiększenie męskiej potencji. Rozważ taki pierścień, jeśli możesz uzyskać erekcję, ale masz problemy z jej utrzymaniem. Pierścień umieszczany jest u nasady penisa i nie pozwala na odpływ krwi z prącia po uzyskaniu erekcji, pomagając w jej utrzymaniu. 

Dieta pomaga w naturalny sposób zwiększyć potencję

Zbilansowana dieta, bogata w witaminy i minerały, oparta na warzywach i owocach to podstawa zdrowia. To, co je mężczyzna, wpływa na jego sprawność seksualną. Należy zwrócić szczególną uwagę na: argininę, selen, cynk, witaminy z grupy B oraz witaminę E. 

Arginina to naturalny aminokwas odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, aw przypadku potencji pomaga w rozszerzaniu i uelastycznianiu naczyń krwionośnych. Stanowi prawie 80% białka w nasieniu, co wyraźnie wskazuje na jego znaczenie. Organizm może samodzielnie wytwarzać tę substancję z innych związków.  

W diecie osoby chcącej poprawić swoją potencję powinny znaleźć się tłuste ryby, krewetki, nabiał, produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona słonecznika, szpinak i soczewica. Możesz także wybrać u nas suplement diety zawierający optymalną dawkę argininy. 

Selen nie tylko wpływa na jakość nasienia, ale odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego u mężczyzn, co bezpośrednio przekłada się na sprawność seksualną. Występuje w chudym mięsie, rybach, pestkach dyni i brązowym ryżu.  Cynk bierze udział w syntezie testosteronu i jest odpowiedzialny za produkcję plemników.

Dlatego wskazane jest włączenie do diety owoców morza, otrąb, orzechów i produktów pełnoziarnistych, które są ważnym źródłem cynku. Witaminy, głównie B1, B2, B3 i witamina E, wzmacniają naczynia krwionośne, rozszerzają je, poprawiają ich ogólną kondycję, co korzystnie wpływa na ukrwienie organizmu. Stosowanie środków ludowych i dieta bogata w te składniki może mieć duży wpływ na naturalny wzrost potencji. 

Problemy z potencją i prostatą  

Zapalenie gruczołu krokowego lub przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego jest spowodowane przez drobnoustroje. Główne objawy to ból podczas wytrysku lub zaburzenia erekcji. Mężczyźni często skarżą się na ból w pachwinie krocza lub kręgosłupa lędźwiowego. Niepokojące objawy powinny skłonić do wizyty u urologa, który po przeprowadzeniu badań diagnostycznych zaleci odpowiednie leczenie. Gdy problemy z potencją są spowodowane zapaleniem prostaty, leczenie przyczyn tego stanu powinno również wyeliminować nieprzyjemne objawy. 

Zioła i środki poprawiające potencję

Zanim mężczyzna zacznie używać narkotyków, należy również rozważyć zastosowanie ziołowych tabletek na potencję, które okazały się skuteczne w przypadku problemów z potencją. Więcej informacji znajdziesz w naszym rankingu tabletek na potencję dla mężczyzn w każdym wieku! 

Wpływ żeń-szenia na pożądanie seksualne potwierdziło między innymi badanie przeprowadzone w Seulu. Żeń-szeń poprawił sprawność seksualną u 60% ankietowanych mężczyzn.  Rozluźnia również naczynia krwionośne penisa, a tym samym pomaga zwiększyć przepływ krwi. Stosowany zbyt długo lub w zbyt dużych dawkach może powodować nadmierną stymulację i objawy żołądkowo-jelitowe. 

Żeń-szenia nie powinny stosować osoby z nadciśnieniem, arytmią serca, bezsennością, astmą, kobietami w ciąży i karmiącymi oraz dziećmi. Oddziałuje również z niektórymi związkami, najczęściej z kofeiną. Maksymalny czas podawania wynosi 2-3 miesiące. 

Korzeń maca z Peru pomaga również w naturalny sposób zwiększyć potencję. Spożywanie ekstraktu z korzenia maca to sprawdzony sposób na poprawę potencji. Zawiera wszystkie aminokwasy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym argininę. Jest ważnym składnikiem w składzie suplementów na potencję. 

Tribulu terrestris to roślina, która rośnie na piaszczystych glebach w Afryce, Australii i Azji. Stymuluje receptory androgenowe w mózgu, zwiększa produkcję testosteronu, wpływa na doznania seksualne oraz wspomaga popęd seksualny. Dlatego ekstrakt z buzdyganka naziemnego może pomóc w naturalny sposób zwiększyć potencję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę