Jak zachowujesz formę podczas braku aktywności fizycznej na świeżym powietrzu? 

Jak zmotywować się do rozpoczęcia nowej rutyny, aby zadbać o kondycję w domu, w czasach, gdy zajęcia na świeżym powietrzu są ograniczone? Niezależnie od tego, czy już testujesz strategię, aby mieć pewność, że każdego dnia jesteś pełen energii i dobrego nastroju, czy też szukasz pomysłów, przygotowaliśmy dzisiaj kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować ton każdego dnia! 

Spróbuj nowego sportu, łatwego do uprawiania w domu

Pierwszym krokiem do codziennego stanu energii i dobrego samopoczucia jest znalezienie sportu, który będziesz mógł codziennie uprawiać w domu, w krótkich rundach po 20-30 minut, co zapewni optymalną dawkę endorfin i radości życia! Jeśli klasyczny fitness Cię nie zadowala, oto nasze zalecenia: 

Spróbuj jogi Oprócz wielu korzyści fizycznych (poprawa elastyczności, regulacja oddychania, walka z plecami i bólami mięśni, poprawa krążenia krwi), badania psychoterapeutów na całym świecie potwierdzają, że joga jest jednym z najlepszych narzędzi do redukcji codziennego stresu. połącz się ze sobą, kultywując także swoją cierpliwość i akceptację samego siebie. 

Kanały na Youtube jest idealnym punktem wyjścia dla początkujących, gdzie znajdziesz procedury ćwiczeń, które pomogą Ci stopniowo wejść w rytm i cieszyć się korzyściami płynącymi z tego wspaniałego sportu. 

A co z Tae Bo? 

Jeśli chcesz spróbować wyjątkowego i bardziej czujnego sportu niż joga, Tae Bo jest idealną opcją! Tae Bo łączy techniki uprawiane w sztukach walki, boksie i klasycznych elementach fitness, tworząc energetyczną mieszankę, zbawienną zwłaszcza na poprawę krążenia i pracy serca, która sprawi, że całe ciało zacznie działać! Wynalazca tego nowego rodzaju fitness, zaprasza na swój kanał na Youtube, gdzie znajdziesz treningi na każdy dzień! 

Niezależnie od wybranej przez Ciebie aktywności, aby zmotywować Cię do wejścia w rytm w pierwszych dniach rutyny, możesz spróbować napojów energetyzujących z naturalną kofeiną, bez cukru i bez dodatków czy naturalnych soków tłoczonych na zimno od Dr.Green. 

Ciesz się tym, co ma do zaoferowania natura 

Może wydawać się to banalną radą, ale natura jest Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o dzienne spożycie witamin, które dodadzą Ci energii i pomogą Ci zachować formę! Jak najlepiej wykorzystać to, co natura ma do zaoferowania w tym czasie? 

  • Przetestuj różne przepisy na soki owocowe, na pewno znajdziesz kombinacje, które Cię zaskoczą! 
  • Wejdź do świata naturalnych syropów, które w ciągu dnia mogą stać się pyszną i zdrową przekąską, a które zaspokoją Twój słodki apetyt! 
  • Wypróbuj nowsze źródła zdrowia – co powiesz na wodę kokosową lub sok brzozowy?  

Włącz nowe składniki do potraw

Jeśli lubisz gotować, na pewno masz już ulubioną listę składników, z których przygotowujesz pyszne dania, które lubią Twoi bliscy. Ale co, jeśli w tym okresie zaczniesz eksperymentować ze składnikami, z których wcześniej nie gotowałeś? Przedstawiamy dwie rekomendacje i pozwalamy odkryć dalsze: 

  • Wodorosty – bogate w związki mineralne i witaminy A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, K, PP, stymulują odporność i krążenie. Można je wkomponować w azjatyckie zupy, sałatki lub zjeść je z rybą. 
  • Kapusta włoska – zawiera niewiele kalorii, ale jest bogata w przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe Omega 3, witaminy K, A, E i C, fosfor, magnez, potas, korzystnie wpływa na układ pokarmowy i sercowo-naczyniowy.  

Porozmawiaj z lekarzem rodzinnym i zaopatrz się w suplementy 

Nawet jeśli codziennie wykonujesz aktywność fizyczną i zdrowo się odżywiasz, dobrze jest przygotować zapas suplementów na zlecenie lekarza rodzinnego. Na przykład zmniejszona ekspozycja na słońce może oznaczać niedobór witaminy D, dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę zalecenia lekarza dotyczące tego okresu.  

Jak mieć zdrowe życie? Praktyczne porady specjalistów. Stres, zmęczenie, chaotyczne jedzenie i siedzący tryb życia to główne problemy, które odbijają się na naszym życiu. Konsekwencje są zarówno fizyczne, jak i wewnętrzne: tylko rozglądając się wokół siebie, zdajemy sobie sprawę, że niepokoi liczba osób doświadczających depresji lub ostrego zmęczenia. 

Prawda jest taka, że ​​wybory, których dokonujemy każdego dnia, wpływają na nas – pozytywnie lub negatywnie. Dlatego tak ważne jest poznanie tajemnic równowagi, która jest głównym synonimem zdrowego trybu życia. Jeśli tu jesteś, oznacza to, że zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest, aby zacząć robić coś dla swojego zdrowia.  Możesz zniechęcić się myślą, że będziesz musiał uprawiać dużo sportów, na co nie czujesz się wystarczająco przygotowany – ani fizycznie, ani psychicznie.

Może idea zdrowej diety kojarzy Ci się z dietą opartą wyłącznie na owocach i warzywach. Przekonaj się, że drastyczne wybory, dokonywane na raz, mogą być krótkotrwałe. Zamiast tego rzeczy, które zaczynasz robić krok po kroku, odpowiedzialnie i z zaangażowaniem, mogą przynieść cenne zmiany w Twoim życiu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę